Шкода чи користь?

В чому полягають екологічні проблеми атомної енергетики?
Один із головних недоліків реактора – захоронення ядерних відходів, що шкодять навколишньому середовищу. Спроби захоронення ядерних відходів не були успішними. Одна така спроба полягала в тому, щоб проводити їх поховання під землею, але витік ядерних відходів отруїв підземні води. Інша спроба – помістити ядерні відходи в океанські глибини. Це було відхилено громадськістю у зв’язку з порушенням міжнародної угоди через можливість нанесення шкоди океану. Інша проблема по відношенню до навколишнього середовища – витік радіоактивних відходів у космос.

Найбільш істотний недолік у цій спірній проблемі – загроза лихоліття. Двома найбільш серйозними ситуаціями, пов’язаними з енергією ядра, були: катастрофа у Чорнобилі та скидання водневої бомби на Хіросіму. Першого разу люди виявили небезпеку ядерної енергії, коли була скинута атомна бомба на Хіросіму 6 серпня 1945. У результаті вибуху було зруйновано 4,7 квадратних миль міста. Близько 70 000 людей були убиті і ще приблизно 700 000 поранені. Багато людей померли пізніше від ядерної радіації і променевої хвороби. Найбільш серйозним ядерним нещастям була Чорнобильська катастрофа, що сталася 26 квітня 1986 у Радянському Союзі. Точне число смертельних випадків у результаті цією катастрофи дуже важко визначити через засекреченість причин аварії на ЧАЕС.

В чому користь від атомної енергетики?
Позитивні аспекти використання ядерної енергії – те, що постачання природних ресурсів не повинне бути вичерпаним, і це однозначно. Потрібна велика кількість природних ресурсів, щоб створити невелику кількість енергії. З іншого боку, дуже маленька кількість плутонію й урану необхідна для створення великої кількості ядерної енергії. Порівняно з виробництвом енергії, використовуючи вугілля, створення енергії, виробленої ядерною енергією не забруднює повітря. При спалюванні вугілля виділяються отруйні пари, що можуть викликати захворювання, якщо область належним образом не провітрена. Оскільки вартість електрики підвищилася, уряд був вимушений шукати альтернативне джерело енергії, яке було знайдено в ядерних реакторах.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

2 день

1 день